HBO Max, RTÜK'ten lisansı kaptı

01 Ekim Cumartesi 2022 22:34

Uzun zamandır Türkiye'de yayına girmesi beklenen HBO Max, iddialara göre RTÜK lisansını aldı ve yakın zamanda Türkiye'de faaliyetlerine başlayacak

Türkiye’de faaliyetlerine başlayan çevrim içi yayın platformlarına ABD merkezli televizyon ağı HBO Max’de dahil oldu.

egirişim.com’da yer alan habere göre, BO Max’in RTÜK’e yaptığı lisans başvurusu kabul edildi ve HBO Max, 10 yıllık RTÜK lisansına kavuştu. Platformun RTÜK lisansının onaylanmasıyla birlikte dünyaca büyük yapımların bulunduğu HBO Max, Türkiye’de izleyicilerle buluşacak.

WarnerMedia’nın sahibi olduğu abonelik tabanlı video servisi HBO Max, bünyesinde Game of Thrones gibi popüler HBO yapımlarını bulundururken aynı zamanda platforma özel HBO Max'in orjinal içerikleri de yer alıyor. Son zamanlarda en çok konuşulan HBO Max orjinal içeriği ise Game of Thrones dizisinin devamı olan House of Dragon.

HBO Max’in henüz Türkiye’de ne zaman platformunu aktif hale getireceği bilinmese de 10 yıllık RTÜK lisansının kabul edilmesiyle birlikte platformun Türkiye’de izleyicilerle buluşması için tüm yasal gereklilikler tamamlandı. Buna bağlı olarak HBO Max, çok yakın bir zamanda resmi Türkiye duyurusunu yaparak Türkiye’de yayın hayatına başlayacak.

HBO MAX’DE NELER VAR

Söz konusu yayın platformunda birbirinden farklı yapımlar mevcut. Bunların bulunan yapımlardan bazıları şunlar:

Banshee, Chernobly, True Detective, Deadwood, Game of Thrones, Oz, Euphoria, The Wire, I May Destroy You, Watchmen, Friends ve Doctor Who 

Odatv.com

0
İletişim
Haber Merkezi: 0212 741 52 00
Mobil Uygulamalar
app
play
Reklam
Reklam: 0212 741 57 00
© 2022, Oda TV. Tüm haklar saklıdır.
×
ODATV
ANA SAYFA YAZARLAR VİDEO FOTO GALERİ ARŞİV KATEGORİLER
Önceki Analiz Siyaset Güncel Ekonomi Medya Spor Magazin Kültür Sanat Canlı Anlatım
app
ply
bck