DEVA’lı Ekmen’den İYİ Partili Yılmaz’a sert tepki

27 Eylül Salı 2022 16:10 - Son Güncelleme:27.09.2022 16:24

İYİ Partili Bilge Yılmaz'ın CHP ile ittifak konusundaki açıklamalarına DEVA Partili Mehmet Emin Ekmen dahil oldu.

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz, katıldığı bir Twitter Space odası yayınında açıklamalar yaptı.

CHP ve İYİ Parti arasında pazarlık ve bakanlık bölümünün olmadığını ifade eden Bilge Yılmaz şunları söyledi:

“Bu şartlar altında işimiz kolay değil. İktidara tek başımıza gelecek gibi hazırlanıyoruz ama iktidara tek başımıza gelmeyeceğimizi biliyoruz. Burada bir ittifak olacak. İki büyük üyesi var ittifakın: CHP ve İYİ Parti. Partiler arasında yapılmış bir pazarlık ve bakanlık bölümü yok. En azından benim bildiğim yok. Ben genel başkan değilim. Genel başkanın olduğu toplantılara da katılmıyorum haliyle. Ama şu ana kadar öyle bir karar yok. Bizim görevimiz partinin kalkınma ve ekonomi politikalarında göreve biz alacakmışız gibi hazırlanmak. Aynı zamanda diğer partilerin ekonomi kurmaylarıyla konuşmuyor değiliz. Kerim (Rota) beyle de konuşuyorum, DEVA Partisi’nden konuştuğum insanlar var, CHP’den konuştuğumuz arkadaşlar var. Görüşmelerden sonra Türkiye’nin en iyi, liyakatli kadrosunu kurmamız gerekecek.”

"CHP’YLE ANLAŞACAĞIMIZA İNANIYORUM"

“Ben şahsen iki büyük ortak olarak CHP’yle beraber anlaşacağımıza inanıyorum. Doğru kadroların göreve geleceğini düşünüyorum. Ama tabii ki tek parti olmasındansa daha zor bir süreç. Ama inanın böyle görüşmeler olayın kolay kısmı. Önce seçimleri kazanalım, gerisi gelir. Tabii seçimler kazanılmadan önce bu tür görev paylaşımları olacaktır. Son detaylarının daha sonraki tarihlerde olacağını düşünüyorum.”

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı ise Mehmet Emin Ekmen, Bilge Yılmaz'ın "Altılı Masa’da altı parti aynı büyüklükte değil. İki büyük ortak olarak CHP’yle anlaşacağımıza inanıyorum." şeklindeki sözlerini alıntılayarak, "O zaman size hayırlı olsun diyelim Bilge bey" dedi.

Odatv.com 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0
İletişim
Haber Merkezi: 0212 741 52 00
Mobil Uygulamalar
app
play
Reklam
Reklam: 0212 741 57 00
© 2022, Oda TV. Tüm haklar saklıdır.
×
ODATV
ANA SAYFA YAZARLAR VİDEO FOTO GALERİ ARŞİV KATEGORİLER
Önceki Analiz Siyaset Güncel Ekonomi Medya Spor Magazin Kültür Sanat Canlı Anlatım
app
ply
bck