Kamil Dede'nin yerine seçilen isim belli oldu

30 Eylül Cuma 2022 21:33

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Sosyal Cumhuriyet Partisi Genel Sekreteri Kamil Dede'nin yerine, Hacer Durgun getirildi.

Sosyalist Cumhuriyet Partisi Genel Sekreteri Kamil Dede’nin hayatını kaybetmesinin ardından, partinin yeni genel sekreteri Hacer Durgun oldu.

Sosyalist Cumhuriyet Partisi, Durgun’un Genel Sekreterliğe seçildiğini basına ve kamuoyuna yaptığı açıklama ile duyurdu. Söz konusu açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Sosyalist Cumhuriyet Partisi Genel Sekreteri Kamil Dede’nin vefatı üzerine toplanan Merkez Karar Kurulumuz, yeni Genel Sekreter olarak Hacer Nursel Uğuz Durgun’u seçmiştir.

Merkez Karar Kurulu üyemiz olan Hacer Nursel Uğuz Durgun 1967 - Mersin Silifke doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Silifke’de tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Yüksek Okulu’nu 1988 yılında bitirdi. 

Uzun yıllar Sosyalist Parti ve İşçi Partisi Genel Merkezlerinde çeşitli düzeylerde çalıştı. Çankaya ve Bakırköy ilçe başkanlıkları görevlerinde bulundu. 2021 yılında Sosyalist Cumhuriyet Partisi’nin kuruluşunda görev alarak Partinin 5 Aralık 2021 günü yapılan Büyük Kongresinde Merkez Karar Kurulu üyeliğine seçildi. Hacer Uğuz Durgun, kuruluşundan bu yana 10 ay boyunca Partimizin Genel Sekreter yardımcısı olarak görev yapıyordu. Hacer Uğuz Durgun evli ve iki çocuk annesidir.”

Sosyalist Cumhuriyet Partisi’nin eski Genel Sekreteri Kamil Dede, 23 Eylül günü hayatını kaybetmişti.

Odatv.com

0
İletişim
Haber Merkezi: 0212 741 52 00
Mobil Uygulamalar
app
play
Reklam
Reklam: 0212 741 57 00
© 2022, Oda TV. Tüm haklar saklıdır.
×
ODATV
ANA SAYFA YAZARLAR VİDEO FOTO GALERİ ARŞİV KATEGORİLER
Önceki Analiz Siyaset Güncel Ekonomi Medya Spor Magazin Kültür Sanat Canlı Anlatım
app
ply
bck